Rozmiary rolek z folia stretch

W FolieKąkol produkujemy folię stretch w wielu rozmiarach zależnie od wymagań jakie stawia przed nami nasz klient. Najprostszym rozróżnieniem jest podział rolek w zależności od ich zastosowania, wagi i rozmiaru.

Systematyzacja

Takie podejście pozwala nam podzielić folię stretch na:
– mini-stretch,
– ręczną,
– maszynową,
– pół-maszynową,
– jumbo.

Mini

Mini-stretch charakteryzuje się poręcznością. Rolki od 10 do 30 cm pozwalają na wygodne i nieskrępowane owijanie małych przedmiotów w celu zabezpieczania ich na czas transportu. Wśród rolek mini istnieje dalszy podział na rolki bez wypustek, z wypustkami oraz z 1 wypustką tzw. „granat”.

Ręczna

Ręczna folia przeznaczona do owijania palet i większych kartonów. Jej szerokość wynosi 50 cm. Najczęściej zakupowana jest w wadze 1,5 kg (brutto lub netto) lub 3 kg (brutto lub netto), jednakże na specjalne zamówienie istnieje możliwość wyprodukowania innej wagi.

Maszynowa

Maszynowa folia przeznaczona do zautomatyzowanego owijania palet przy użyciu owijarek pionowych. Dostępna w wielu kolorach, oraz rozciągliwościach. rolka ma szerokość 50 cm, a jej waga to ok. 16-17 kg.

Pół-maszynowa – 25 cm

Pół-maszynowy stretch o szerokości 25 cm to flagowy produkt producenta folii stretch FolieKąkol. Jesteśmy jednym z niewielu dystrybutorów takiej właśnie folii. Pozwala nam na to bardzo zaawansowana technologicznie linia produkcyjna. Waga takiej rolki to ponad 8 kg.

Jumbo

Jumbo to najprostszy sposób na transport folii stretch, jednakże rzadko kiedy używana jest przez odbiorców końcowych, nawet w automatycznych owijarkach.

Podsumowanie – inne podziały folii

Wszystkie przedstawione powyżej warianty wag i rozmiarów rolek stretch dostępne są w różnych kolorach, a także w wersji POWER o rozciągliwości 250, a nawet 300%.

Rolki ręczne można zakupić również w wersji pre-stretch oraz jako stretch wzmacniany.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

rozmiary rolek z folią stretch