Folia rolnicza

Logo Hurtownia Opakowań
Ciągnik przewożący balot z sianokiszonką

W Hurtowni Opakowań znajda państwo szeroki wybór produktów rolniczych, a w tym między innymi folia stretch rolnicza do sianokiszonki, folia pryzmowa oraz siatki rolnicze do pres.

Kupisz u nas folię rolnicza o wielu warstwach, dużej odporności na rozdarcia, która pasuje do wszystkich owijarek i zapewnia wysoką jakość otrzymanej paszy.

Folia się nie rozdziera, nie pozostawia kleju na owijarce, a także dzięki dużej rozciągliwości jest bardzo wydajna.

Ponadto chroni kiszonkę przed dostępem tlenu, wody, promieniowania UV i owadów, a ponadto zapobiega utracie dwutlenku węgla co pozytywnie działa na proces kiszenia.

Hurtownia folii rolniczej do sianokiszonki

Rolki dobrej folii rolniczej przy balocie z sianokiszonką

W hurtowni folii rolniczej posiadamy wysokiej jakości folię do sianokiszonki przeznaczona do zawijania beli kiszonki na czas procesu kiszenia.

Kupując hurtowo naszą folię możesz liczyć na darmowa dostawę i odroczoną płatność.

Folia rolnicza najlepszych producentów

Posiadamy wysokiej jakości 5-warstwową folia rolnicza do sianokiszonki austriackiej firmy Coveris Flexibles GmbH oraz niemiecką folię firmy Solo-Vit.

Parametry folii rolniczej:

 • ilość warstw: 5
 • grubość: 25 mikronów
 • kolor: biała
 • naciąg do 80%
 • szerokość: 750 mm
 • długość: 1500 m
 • gwarancja ochrony przed promieniami UV: 12 do 24 miesięcy w zależności od rodzaju

Właściwości folii stretch rolniczej

Wytrzymałość folii

Sprzedawana przez nas folia jest bardzo wytrzymała, a także odporna na rozerwania i przedarcia dzięki użyciu przy jej produkcji odpowiedniej mieszanki polimerów.

Znaczny wpływ na jej właściwości mechaniczne ma również grubość folii rolniczej czyli 25 mikronów. Dzięki użyciu takiej grubości już 2 warstwy pozwolą na skuteczną ochronę balota z kiszonką przed czynnikami zewnętrznymi i pozwolą uzyskać pasze wysokiej jakości bez pleśni.

Właściwości termoizolacyjne

Rolnicz folia stretch chroni kiszonkę przed działaniem wysokich i niskich temperatur, a także zachowuje swoje unikalne właściwości w temperaturze od -30 do 60 °C.

Ochrona przed promieniami UV

Naturalną właściwością białej folii wykonanej z tworzywa sztucznego jest ochrona przechowywanych w niej produktów przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Dzięki temu proces kiszenia zachodzący w ofoliowanym balocie będzie przebiegał w prawidłowy sposób co pozwoli uzyskać paszę wysokiej jakości.

Optymalna rozciągliwość

Folia do sianokiszonki, którą można kupić w hurtowni folii rolniczej charakteryzuje się optymalną rozciągliwość gwarantującą dużą wydajność owijania balotów, co przekłada się pozytywnie na ilość balotów zawiniętych przy użyciu jednej rolki stretch.

Uniwersalny rozmiar rolki

Rolka foli została dostosowana do standardowego rozmiaru co pozwala na używanie jej w każdym modelu standardowych owijarek automatycznych.

Odpowiedni klej

Dzięki zastosowaniu kleju o odpowiedniej kleistości folia rolnicza skutecznie skleja się na łączeniach co zapewnia pełną ochronę przed wilgocią i dostępem tlenu, niezbędną przy procesie kiszenia.

Jakość folii stretch

Jako producent folii stretch jesteśmy w stanie sprawdzić i zapewnić wysoką jakość folii używanej do sianokiszonki, a zwłaszcza kontrolować odpowiednią przepuszczalność folii. Folia rolnicza musi izolować wnętrze balotu od warunków zewnętrznych, a zwłaszcza gazów takich jak tlen oraz wilgoci.

Brak nadmiaru kleju 

Dzięki jednostronnemu systemowi klejenia uniknięto częstego problemu przy owijaniu balotów na sianokiszonkę. Sprzedawana przez nas rolnicza nie pozostawia osadu kleju na wałkach owijarki co znacznie przyspiesza i ułatwia proces owijania.

Gładkie krawędzie

Brak postrzępionych krawędzi dodatkowo zapobiega przedostawaniu się wody do środka balotu, a w konsekwencji zmniejsza ryzyko wystąpienia pleśni w sianokiszonce.

Dodatkowe zalety

Ponadto dzięki użyciu foli stretch rolniczej zabezpiecza się sianokiszonkę przed brudem i innymi zanieczyszczeniami.

Hurtownia rolnicza – inne produkty

W ofercie Hurtowni Rolniczej znajda państwo poza folią do sianokiszonki również:

 • rolniczą folie pryzmową
 • worki do sianokiszonki
 • siatkę rolniczą
 • worki tkane
 • worki rolnicze PP

Towary przydatne na gospodarstwie

Hurtownia Opakowań posiada wiele innych produktów, które mogą się okazać przydatne, a nawet niezbędne w każdym gospodarstwie rolny. Zalecamy zapoznanie się m. in. z: