Wzmocniona folia stretch

Folie i taśmy z tworzyw sztucznych

Hurtownia Folii

Dostarczamy folię wzmacnianą w ilościach hurtowych i detalicznych. Klienci Hurtowni mogą liczyć na odroczoną w czasie płatność oraz darmową dostawę.

Wzmocniona folia stretch jest częstym wyborem wśród naszych odbiorców, ponieważ w wielu przypadkach używanie cieńszej folii wzmocnionych podwójnie i potrójnie pozwala na oszczędności przy owijaniu palet. Zwłaszcza w przypadku osób nie korzystających z automatycznych owijarek lub owijających lżejsze przedmioty.

Jaką folie wzmocnioną kupić?

Produkcja folii wzmocnionej

Wzmacniana folia stretch

Producenci folii stretch w celu zmniejszenia ilości zużywanej mieszanki polimerowej stworzyli odmianę folii posiadającą charakterystyczne zgrubienia. Są to wzmocnienia wzdłużne umieszczane po bokach lub opcjonalnie również w centralnej części wstęgi folii. Dzięki ich zastosowaniu możliwa jest produkcja cieńszej folii posiadającej porównywalne właściwości stabilizujące co standardowy „strecz”.

Folia stretch wzmocniona jest ponadto bardziej ekologiczna od jej pierwowzoru, ponieważ pozostawia za sobą mniejszy ślad w postaci odpadów.

Oszczędności na folii stretch

Stosując wzmacnianą folię stretch możemy korzystać z folii o mniejszej grubości niż wcześniej, ponieważ wzmocnienia zapewnią dostateczne zabezpieczenie naszego towaru, a cieńsza folia ochroni go przed warunkami atmosferycznymi i zabrudzeniami.

Łatwe do zauważenia jest, że cieńsza folia równa się większy nawój [mb] przy tej samej wadze, czyli oszczędności na każdej kolejnej rolce, która pozwala owinąć większą jednostkowo ilość produktów.

Plusy i minusy wzmacnianego stretch’a

PLUSY

MNIEJSZA GRUBOŚĆ – dzięki stosowaniu folii o mniejszej grubości jej długość na tulei kartonowej jest znacząco większa co pozwala na owinięcie większej ilości produktów.

MNIEJSZA ROZCIĄGLIWOŚĆ – paradoksalnie może być atutem, zwłaszcza podczas owijania palet ręcznie, ponieważ cały proces owijania wymaga od pracownika użycia mniejszej siły.

MINUSY

OWIJARKI AUTOMATYCZNE – folia wzmacniana słabo sprawdza się w owijarkach automatycznych, szczególnie jeśli zależy nam na szybkości owijania lub w przypadku owijarek posiadających możliwość kalibracji siły rozciągu folii, która pozwala na większe oszczędności przy użyciu folii POWER stretch.

CIĘŻKIE TOWARY – cieńsza folia nie sprawdzi się przy zabezpieczaniu ciężkich towarów na paletach. W tym przypadku zalecamy grubszą folię stretch lub folię POWER.

Hurtownia folii stretch wzmocnionej

Podwójnie wzmocniona

Folia wzmacniana podwójnie

Folia wzmocniona podwójnie, czyli posiadająca wzmocnienia wzdłużne umieszczone na brzegach folii.

W hurtowni folii oferujemy maszynową folie wzmacnianą o szerokości 500 mm, a także folię ręczną o spersonalizowanej wadze.

Podwójnie wzmocniona

Potrójnie wzmocniona folia stretch ze wzmocnieniami umieszczonymi wzdłuż brzegów folii oraz w jej centralnej części.

Podobnie jak folia podwójna jest ona dostępna w wersji maszynowej i ręcznej o grubości 17 mikronów.

Inne produkty opakowaniowe

W Hurtowni Folii, Taśm i Opakowań posiadamy, również wiele innych produktów opakowaniowych. Sprawdź ofertę:

Tania folia stretch maszynowa

Folia stretch

Folia power stretch biała na rolkach

POWER stretch

Folia wstępnie wstępnie rozciągnięta pre-stretch

Pre-stretch (rozciągnięty)

Taśma spinająca WG i PP

Taśma spinająca

Taśma pakowa solvent

Taśma klejąca

Folia powietrzna do pakowania

Folia pęcherzykowa