Folia pre-stretch

Folie i taśmy z tworzyw sztucznych

Hurtowna Folii i Taśm

Wstępnie rozciągnięta folia pre-stretch spełnia taką samą funkcję jak tradycyjny „strecz”, czyli służy do zabezpieczania palet z produktami na czas transportu.

W Hurtowni folii posiadamy szeroki wybór foli wstępnie rozciągniętych ręcznych i maszynowych, używanych w owijarkach automatycznych.

Folia pre-stretch stała się popularna wśród naszych klientów, ponieważ odpowiednio stosowana pozwala na generowanie oszczędności.

Folia wstępnie rozciągnięta

Plusy i minusy folii pre-stretch

Folia pre-strecz wstępnie rozciągnięta

PLUSY

Paradoksalnie rzecz ujmując właściwość standardowej folii stretch, która jest jej główną zaletą, czyli jej rozciągliwość może się stać również jej wadą. Folia pre-stretch dzięki temu że jest słabo rozciągliwa nie wymaga użycia tak dużej siły przy zabezpieczaniu produktów, dlatego świetnie się spisuje przy ręcznym owijaniu palet i innych mniejszych produktów.

Kolejnym plusem rozciągniętej folii jest jej grubość (od 8 do 10 mikronów). Oznacza to, że na jednej rolce, np. 3 kg, posiadamy folię o znacznie większej długości nawoju niż w przypadku dwukrotnie grubszego „streczu”.

MINUSY

Ze względu na swoją niską rozciągliwość nie sprawdza się przy automatycznym owijaniu palet z dużą prędkością.

To do Państwa należy decyzja, czy zainwestować w POWER stretch uzyskując dużo większą prędkość owijania i znacznie mniejszą częstotliwość zmiany rolek przy odpowiedniej kalibracji wstępnego rozciągu owijarki, czy pozostać przy równie oszczędnej co power, lecz bardziej czasochłonnej folii pre-stretch.

Produkcja pre-stretch

Folię wstępnie wzmocnioną produkuje się poprzez rozciągnięcie wzdłużne, czyli zwiększanie długości folii stretch na dwóch rolkach o odpowiedniej prędkości.

Dzięki odpowiedniego przeprowadzonemu procesowi rozciągania folii stretch producenci pre-stretch’a uzyskują cieńszą folię o dużo niższej rozciągliwości. Ten zabieg choć wpływa na jej późniejsze parametry to nie pozostawia negatywnych skutków na wytrzymałości folii.

Hurtownia folii pre-sretch

W Hurtownie Folii z tworzyw sztucznych posiadamy szeroki wybór folii do pakowania, a w tym folię pre-stretch ręczną o szerokości 500 mm i wadze od 1,5 do 5 kg oraz folię wstępnie rozciągniętą maszynową przeznaczona do używania w owijarkach automatycznych o wadze pomiędzy 15, a 17 kg i szerokości 500 mm.

Zapoznaj się w innymi produktami hurtowni i ich specyfikacją:

Tania folia stretch maszynowa

Folia stretch

Folia power stretch biała na rolkach

POWER stretch

Taśma spinająca WG i PP

Taśma spinająca

Taśma pakowa solvent

Taśma klejąca

Duża rolka pianki polietylenowej PE

Pianka PE

Folia powietrzna do pakowania

Folia bąbelkowa